. .

Narozky

(Rychle, rychle, než mě to pnutí zas přejde!)

Muž bude mít narozeniny.

Muhehe, na dva měsíce bude o dva roky starší než já! :-) Ano, vím, že to nedává smysl, ale budu ho tím moct týrat, protože jednou za čas má pocit, že stárne :-)

To, že jsem mu už před víc než dvěma týdny objednala dárek, který stále nedorazil, mě vůbec nepřekvapuje. Pořád tak nějak doufám, že dorazí dřív než kdysi ta v listopadu k Vánocům objednaná baskytara, která přišla před Velikonocemi – na čekání je tedy už zvyklý…

Slíbila jsem ale dětem, že mu taky koupí nějaký dárek. Šestiletá Starší se na to moc těší, skoro pětileté Mladší to bylo do včerejška víceméně putna. Včera večer jsem ale ohlásila, že dneska po škole/školce spolu pojedeme ty dárky koupit. Řekla jsem jim to před mužem a hned jsem jejich jásání přerušila tím, že jsem oznámila, že to, co mu koupíme, bude ale tajemství a nesmí mu to říct.

Mladší se zašklebila, pak bylo vidět, jak se hluboce zamyslela. A nakonec hlasitě a skoro slavnostně pronesla:

„Táto! Zítra pojedeme koupit…“ Nádech. „…jídlo!“ A pošeptala mi, že mu to teda jako neřekla.

A Starší se taky zamyslela a vzpomněla si na to, jak Ježíšek přinesl muži pod stromeček dva balíky plechovek jeho milovaného root beer, takže mi pošeptala:

„Mohly bychom mu koupit plechovku piva!“

 

Je super, jak děti to kupování dárků ze začátku vidí úplně jinak :-) Pamatuju si, jak jsem poprvé vzala svých pár kaček, abych mohla něco koupit mamce. A jak jsem až v papírnictví/hračkářství zjistila, že to je fakt jen pár kaček a dalo mi to na jednu ozdobnou sponku do vlasů. Muž zase vyprávěl, jak otci zabalil a hrdě daroval napůl vypotřebovaný plyn do zapalovačů.

Takže plechovka piva je vlastně naprosto v pohodě.

(Jsem fakt zvědavá, co nakonec vybereme :-) )

2 Responses to Narozky

  1. Mekbílová says:

    Já jsem darovala tatínkovi jednou jakousi čítanku s výběrem ze sovětského tisku!

Sorry, comments are closed for this post.