. .

Perníkář vs. Perníkářka

Můj muž začal někdy před spoustou měsíců s Postcrossingem. Od té doby posílal hromadu pohledů, dostával hromadu pohledů, moc si to užíval a děti mu záviděly. Chápete, když má otec ve schránce furt krásný pohledy a ony nic, je to voser.

Když Starší měla jednu chvíli potíže s chozením do školy, muž jí slíbil, že ji zaregistruje na Postcrossingu, aby jí taky chodily pohledy, ale jen za odměnu, když nebude ve škole zvracet jen proto, že tam není jejich milovaná pančelka. A ono to fakt zabralo, Starší přestala trpět, začala snášet různé suplující učitelky a začala psát pohledy.

(Každý postcrosser určitě touží dostat pohled psaný šestiletým dítětem. Zvlášť ti, kteří chtějí, aby se jim pohledy psaly v rodné řeči odesílatele, aby si jako užili cizích jazyků :-) )

A začaly jí pohledy chodit. Úžasné pohledy se zvířátky, kytičkami, samolepkami, srdíčky – fakt paráda.

Pak jednou napsala slečna nebo paní z Polska, říkejme jí třeba Mína. Muž jí následně potvrdil přijetí pohledu, poděkoval, ona jen tak mimochodem napsala, že se u nich dělá ten nejlepší perník na světě, muž odpověděl, že nene, protože ten nejlepší se dělá u nás a že jí klidně pošle na ochutnání. Mína napsala, že teda ok, ale ať počkáme, dokud nedorazí její zásilka.

Balíček z Toruně dorazil dnes. Teda… balíček… Mělo to velikost A3 a vážilo to dobrá dvě kila. Rozbalili jsme ho a…

Wow.

DSC_0582

Hromada perníků! Napočítala jsem víc než deset druhů. Ochutnala jsem zatím dva a jsou fakt úžasné, kruciš! Jsem zvědavá, jak Mínu přesvědčíme o tom, že náš perník je lepší, protože se bojím, že tomu tak není :-) Což bych asi neměla přiznávat, že ale přeci jen Toruň dělá perník o něco déle, takže v tom mají o něco větší praxi… co? Ne? :-)

Nicméně faktem je, že perník jako sbližovadlo funguje dokonale. Možná existuje i nějaká perníková unie, o které zatím nevím?

A teď mě omluvte, jdu objednat velké perníkové srdce s nápisem Milujeme Mínu a vymyslet, jak ho společně s perníkovou chaloupkou dostat poštou do Toruně.

 

2 Responses to Perníkář vs. Perníkářka

  1. Katie says:

    Postcrossing jsem chtěla už dlouho vyzkoušet a tohle je tedy hodně dobrá motivace, abych konečně začala.:-)

  2. psice says:

    Hehe, sice z úplně jiných motivů, ale před týdnem jsme se stali majiteli těžkého balíku z Portugalska, poctivých 15 druhů rybích konzerv. Ani se nemusím rozepisovat o prvním večeru, kdy jsme nedočkavě otevírali tresku v tomatě, sardinkové ragú nebo si léčili otevřené vředy v ústech z chilli rybiček. Musím říct, že tento týden rybičky nechce nikdo. Ani vidět ty krásné obaly!

Sorry, comments are closed for this post.