. .

Píplmetrová záležitost

Znovu si připomeneme tady ten disclaimer napravo, jo? Tento příspěvek je smyšlený a veškerá podobnost atakdále je náhodná a vůbec se nejedná o nás!

V létě, během jednoho všedního dopoledne, zazvonil zvonek. Hlava rodiny vykoukl z okna a dole stála nějaká paní ve středních letech a jestli prý náhodou nemají chvilku čas. A vypadala viditelně dojatě, že je někdo doma – a dokonce ji neodmítl.

Hlava rodiny sešel dolů a dozvěděl se, že paní je z agentůry, co má na starosti píplmetry, aby ředitelé televizí měli nějaké koláče sledovanosti. A že jak je to léto a dopoledne, tak nikdo není doma a ona potřebuje sehnat někoho, kdo by si nechal ten přístroj namontovat a dostával za to drobné odměny. Hlava rodiny řekl, že televizi sice doma mají, ale dívají se na ni jen děti, on i žena jen výjimečně. Paní řekla, že to nevadí, že to je super, že takovej vzorek taky potřebujou a bude to skvělý, protože mladá rodina a děti, to je krásnej úlovek do sociodemografického složení diváků.

A tak si plácli.

O něco později dorazil pán od píplmetrů s píplmetrem. Hlava rodiny znovu zpakoval, že se na to dívají fakt jen děti, a sem tam – fakt málokdy – i on nebo žena, ale že ti se většinou dívají v počítači. Píplmetrový pán řekl, že to neva. Nainstaloval píplmetr, naučil hlavu rodiny, jak se s tím zachází, a odešel. Hlava rodiny předal informace ženě a dětem a to bylo celé.

Za pár dní volali hlavě rodiny z píplmetrové agentůry. Jestli je prý všechno ok, že se jim tak ukazuje v záznamech jen jeden nebo druhý dětský program, případně zapnutá televize, ale bez programu. Hlava rodiny řekl, že jo, že to sedí, protože se dívají jen děti a taky si občas pouští DVD, u kterého je zapnutá televize, ale žádný program. Píplmetrová agentůra řekla, že teda aha, aha, no dobře.

Vydrželi to pár týdnů a volali zas. Jestli je všechno v pořádku a nemáme to třeba rozbitý, nebo cože, protože tam v záznamech fakt není žádnej dospěláckej program. Hlava rodiny odvětil, že vše je v naprostém pořádku a že hned od začátku říkal, že se dospělí na tu televizi dívají fakt minimálně.

Zavolali znovu. A znovu. A znovu. Že ono se jim to tam prostě ukazuje jako nestandardní provoz. A jestli se hlava rodiny a žena jako fakt nekoukají? Ani trošičku? Ne? Hm, aha…

Hlava rodiny a žena na moment zvažovali, že by občas mohli tu telku zapnout na nějakém dospěláckém kanálu, přihlásit se do píplmetru a ušetřit tak píplmetrové agentuře nervy – ale ve smlouvě je jasně psáno, že může být přihlášen jen ten, kdo je ve stejné místnosti s televizí. A to oni prostě nebývají. Takže nic.

 

Zajímalo by mě, jak dlouho to agentura ještě vydrží. A kdy ten někdo, kdo má tyhle zákeřné nekoukače na starosti, dostane žaludeční vředy :-)

 

Comments are closed.

Sorry, comments are closed for this post.